İLÇEMİZDE CUMHURİYET COŞKUSU
 
            Kurtuluş Destanının Gururu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95. Yıl Dönümü Kutlamaları, 28 Ekim 2018 saat: 13:00’de Atatürk Anıtına Çelenklerin Sunumu  İle Başladı.                   
        Çelenk sunma törenine; Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN’ın yanı sıra Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, şehit ve gazi yakınları, askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
          Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına 29 Ekim pazartesi günü Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN’ın makamında tebrikleri kabulü ile devam edildi. Tebrikat törenin ardından, Cumhuriyet Bayramı Kutlama töreni Körfez Alpaslan Türkeş Stadında gerçekleştirildi. Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN ve beraberinde Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN’ın halkı ve tören birliklerini selamlayarak,  bayramını kutlamaları ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.
         Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN yaptığı konuşmada; Türkiye Cumhuriyeti’nin ebedi yaşaması bakımından milletimizin bütün fertlerinin çağdaş, aydınlık bilime ve teknolojiye önem veren, düşünen, değerlendiren, sorgulayan güçlü bireyler olarak yetişmesi ve yaşamasının önemli olduğunu ifade etti.
       Körfez Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin şiirlerini okumalarının ardından Müzik Öğretmeni Hülya EKER’in yönettiği müzik dinletisi büyük ilgiyle karşılandı. Petkim Ortaokulu Halk Oyunları ekibinin Artvin yöresine ait  folklor gösterisinin ardından Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çevresinde dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ve geçit töreni ile kutlamalar tamamlandı.
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

   
     
A: Tüpraş Gişeleri Yanı Körfez / KOCAELİ 
 
T : (0262) 528 85 48 - 49       F: (0262) 528 88 17
 
E: korfez@icisleri.gov.tr