KOCAELİ’NİN 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ
KÖRFEZ’DE YAPILDI
 
Kocaeli İlinde yapılan 2018-2019 İlköğretim Haftası  ve Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreni bu yıl Körfez İlçesinde gerçekleştirildi. Körfezdeki açılış töreni, Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
İl protokolünün de yoğun katılım sağladığı tören, Körfez Yeniyalı Fahri Korutürk İlkokulu’nda yapıldı. Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY’un yanı sıra  Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif YILMAZ, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya ÖZAK,  Vali Yardımcısı Dursun BALABAN, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin CAN, Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN, İl Emniyet Müdürü Necati DENİZCİ, İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Müdürü Jandarma Yarbay Murat FİLİZ, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK, daire müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.
     
         Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende Körfez Yeniyalı Fahri Korutürk İlkokulu öğrencisi Elif Defne Okyar’ın okuduğu “Okulumuz” adlı şiirin ardından İzmit Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin sergilediği Trakya yöresi folklor gösterileri büyük beğeni topladı.
 
Körfez Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN yaptığı konuşmada; Körfezde 2000 öğretmen ve 33 bin öğrenci ile önemli bir eğitim potansiyelinin olduğunu belirterek; öğrencilerin araştıran, sorgulayan, kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmesinin önemli olduğu ve çağdaş bilim ilkelerini esas alan bir eğitim sisteminin önemine vurgu yaptı.
 
Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmada eğitimin güvenliği, okul çevrelerinin kontrolü, kamu görevlilerinin ve kurumların eğitime dair temel görevlerini vurgulayarak, eğitimdeki hareket tarzına dair temel esasları ve uygulanacak önemli hususları belirtti. Konuşmaların ardından Vali Hüseyin AKSOY ders zilini çalarak, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılını başlattı. Daha sonra okulun sınıfları ziyaret edildi ve öğrencilere eğitim malzemeleri dağıtıldı.
 
 
 

 

 
 
 
 
 

   
     
A: Tüpraş Gişeleri Yanı Körfez / KOCAELİ 
 
T : (0262) 528 85 48 - 49       F: (0262) 528 88 17
 
E: korfez@icisleri.gov.tr