KÖRFEZ İLÇEMİZDE CUMURİYET COŞKUSU
 
 
Körfez ilçemizde Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları büyük bir coşku içinde yapıldı. İlk olarak 28 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 13.00'de Kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtında Çelenk sunma töreni yapıldı. İlçe kaymakamımız Dr. Hasan Hüseyin CAN ve Belediye Başkanı İsmail BARAN Atatürk anıtına çelenk sundular.
 
29 Ekim Günü yapılan program ise ilçe Kaymakamımız Dr. Hasan Hüseyin CAN tarafından Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü ile başladı.
Kaymakamlık Makamında düzenlenen törenden sonra kutlamaların yapılacağı Kültür Merkezine geçildi.
 
Buradaki törende Kaymakamımız günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı, Kaymakamımız konuşmasında; Türk Milletinin büyük önderi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu Cumhuriyeti yaşatmak hepimizin ortak ülküsüdür diyerek, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına ulaşmak amacıyla izlenecek esaslara değinerek; çağdaş eğitim ve öğretimin buradaki önemine vurgu yaptı.
Konuşmayı müteakip, Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi öğrencilerin okuduğu şiirler izleyenleri duygulandırırken, günün anlam ve önemine uygun müzik eserleri coşkuyla alkışlandı. Folklor ekibi gösterileri ise görülmeye değerdi.
 
 

 

 
 
 
 
 

   
     
A: Tüpraş Gişeleri Yanı Körfez / KOCAELİ 
 
T : (0262) 528 85 48 - 49       F: (0262) 528 88 17
 
E: korfez@icisleri.gov.tr