KÖRFEZ          
 
   
   kadına ÅŸiddet-1
kadına şiddet-2
kadına şiddet-1
 
                                                                                                DİYOR
 
 
        İlçemizde “Körfez Kadına Şiddete Dur Diyor” ana teması çerçevesinde çeşitli etkinlikler yapılmıştır. Bu kapsamda; Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin CAN ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Teknik Kurulu “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Günü” kapsamında Körfez Kaymakamlığı, Kaymakamlıktaki kamu kurumları, Körfez Adliyesi, Körfez Emniyet Müdürlüğü ve Mimar Sinan Mahallesinde farkındalık çalışmaları yapılmıştır.
 
        Yine bu kapsamda, 23-26 Kasım günlerinde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda toplumsal farkındalık ve duyarlılığı artırmak amacıyla, kamu kurumlarında çalışan personelin tüm dünyada şiddetle mücadele rengi olarak sembolleşmiş turuncu rengin kullanıldığı, Turuncu renkte “Körfez Kadına Şiddete Dur Diyor” yazılı yaka kokartların dağıtımı yapılmıştır.
 
         Ayrıca Kaymakamlık binası girişine üzerinde Körfez Kadına Şiddete Dur Diyor yazılı stant yaptırılmış olup; Kaymakamlığı ziyaret eden misafirlere yaka kokartı ile birlikte “Şiddet Gördüğümde ya da Tanık Olduğumda183 Sosyal Destek Hattı, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat’ı aramaları gerektiğini hatırlatan bilgilendirici el afişleri dağıtılmış ve işyerlerine “Bu İşyeri Kadına Şiddete Karşıdır” yazılı afişler asılmıştır.
 
        Çalışmalarda İlçe Teknik Kurul Koordinatörleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cemil ARSLAN, Körfez İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semra KOŞUMCU, İlçe Teknik Kurul Üyeleri Gülüzar DEMİRTÜRK, Tuncer ÜNVER, Gökçe UZUN, Fatoş DURAK, Tülay KORONA AKTAŞ, Sevgi AKBAY saha çalışmalarını yönetmiş ve yönlendirmiştir.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

   
     
A: Tüpraş Gişeleri Yanı Körfez / KOCAELİ 
 
T : (0262) 528 85 48 - 49       F: (0262) 528 88 17
 
E: korfez@icisleri.gov.tr