KÖRFEZ’DE KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL KUTLAMA
 
Körfez’de Kadınlar Günü kutlaması muhteşem geçti. Körfez Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Teknik Kurulu ve Körfez Fen Lisesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenen resmi program Kaymakamımız Dr. Hasan Hüseyin CAN ve eşi Sayın Şengül CAN ile Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN ve eşi Sayın Bilge BARAN’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Körfez Fen Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirilen programa Kaymakam İlçe Emniyet Müdürü Yusuf AYDIN, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim OKUTAN, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semra KOŞUMCU ile ilçe protokolünün diğer üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda yapılan konuşmalarda; kadının toplumdaki yeri ve Cumhuriyetin kadın hakları alanında sağladığı katkılar dile getirildi.  
Konuşmaların ardından Körfez İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semra KOŞUMCU kadınlar günü münasebetiyle kırsalda yaşayan “Üretimde Ben De Varım!” diyen, tarım ve hayvancılık alanlarındaki uğraşları ile ekonomiye sundukları katkıları anlatan sunum yaptı.  Üreten Kadınlarımızın kısa film gösterimi izletildi.
 
ÜRETEN KADINLARIMIZ BU ÖZEL GÜNDE UNUTULMADI
 
Körfez Sevindikli köyünden Sündüz TÜZE “Örtü Altı Sebze Yetiştiricisi”, Körfez Dikenli köyünden Mehtap DEMİRCİ, Songül IŞIK, “Gezen Tavuk Yumurtası Yetiştiricisi”, Körfez Karayakuplu köyünden Nurdan AYBAR “İstiridye Mantarı yetiştiricisi”, Hatice DEMİREL ve Esra DEMİREL, “Büyükbaş-Küçükbaş Hayvan Yetiştiricisi”  kategorilerinde sahneye davet edildiler.
Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin CAN ile eşi ve Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN ve eşi tarafından Üreten Kadınlarımıza plaket takdim edildi.
 
RESİM VE ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
 
Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilçedeki ortaokul öğrencilerine düzenlediği “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadının Gücü” temalı resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Şiir kategorisinde birinci olan öğrencimizin şiiri okundu ve büyük beğeni aldı. Körfez Fen Lisesi müzik grubu öğrencilerinin hazırladığı “Kadın” temalı kısa konser izleyenlere keyifli anlar yaşattı.
 
Programın bitiminde; konferans salonu girişinde oluşturulan İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Geçmişten Günümüze Kadın konulu Rolyef çalışmaları” ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan  “Çiftçi Kadın” fotoğraflarından oluşan sergi ziyaret edildi ve yapılan çalışmalar büyük beğeni aldı.  
 
 

 

 
 
 
 
 

   
     
A: Tüpraş Gişeleri Yanı Körfez / KOCAELİ 
 
T : (0262) 528 85 48 - 49       F: (0262) 528 88 17
 
E: korfez@icisleri.gov.tr