ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
 
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN ve eşi Sayın Şengül CAN’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
Körfez Belediyesi Tütünçiftlik Kültür Merkezinde düzenlenen kutlama törenine; Kaymakamımız Dr. Hasan Hüseyin CAN ve eşi Sayın Şengül CAN’ın yanı sıra, Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf AYDIN, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Fikret Çetin KALE,  İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim OKUTAN,  daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende mesleğe yeni başlayan öğretmenler  ve emekli öğretmenler adına yapılan konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın Öğretmenler günü mesajı okundu.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim OKUTAN, Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN’ın yaptığı konuşmaların ardından Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN programda yaptığı konuşmada; “Ülkelerin gelişmişlik seviyeleri onların eğitimdeki başarısıyla ölçülür. İdarecilerimizin yanında öğretmenlerimiz bulunduğu sürece el birliği, gönül birliği, iş birliği içerisinde ülkemizi daha ileri seviyeye taşımak bizim vazifemizdir. Bugün öğretmenler günü münasebetiyle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ahirete intikal eden öğretmenlerimize şehit düşen öğretmenlerimize rahmet diliyorum, El birliği ve gönül birliği içerisinde ülkemizi daha ileri seviyeye taşımak konusunda en büyük gayretin ve çabanın siz değerli öğretmenlerimize ait olduğunu hiçbir zaman unutmuyor ve bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” Dedi. Sayın Kaymakamımız konuşmalarının ardından,  emekliye ayrılan öğretmenlere; Başarı ve Hizmet Şeref Belgelerini vererek tebrik etti.
 
İlçemizde çeşitli okullarda stajyer öğretmen olarak görev yapan öğretmen adaylarının yemin töreninin ardından,   Kaymakamımız Dr. Hasan Hüseyin CAN ve  protokol üyeleri, katılımcılar ile günün anısına toplu fotoğraf  çekilmesinin ardından tören sonlandırıldı.
 
 

 

 
 
 
 
 

   
     
A: Tüpraş Gişeleri Yanı Körfez / KOCAELİ 
 
T : (0262) 528 85 48 - 49       F: (0262) 528 88 17
 
E: korfez@icisleri.gov.tr