KÖRFEZ KAYMAKAMLIĞINDAN DUYURULUR
OHAL BAŞVURU İŞLEMLERİ
 
                       Valilik Makamının 13.07.2017 tarihli; 13176 ve 13224 sayılı yazıları doğrultusunda aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.
 
     1. 12.07.2017 tarih ve 30122 mükerrer sayılı Resmi Gazetede,  Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar yayımlanmıştır.
 
     2. Valilik Makamının 13.07.2017 tarih ve 13224 sayılı yazısı ekinde alınan İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün başvuru işlemleri konulu genelgesine istinaden bu konuda yapılacak başvuruların Valilikler aracılığıyla yapılması esastır.
 
     3. Bunun yanı sıra kamu görevinden, meslekten veya görev yapılan teşkilattan çıkarılanlar ya da ilişiği kesilenlerin, en son görev yapılan kuruma da başvuru yapabilmelerine imkân tanınmıştır.
Bu doğrultuda, Komisyona yapılacak yeni başvuruların valilikler ile ilgisine göre bakanlıklar, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve ceza infaz kurumu müdürlükleri aracılığıyla yapılması gerekmektedir.
 
 Buna göre kamu görevinden, meslekten veya görev yapılan teşkilattan çıkarılanlar ya da ilişiği kesilenler valiliklere veya en son görev yaptıkları kurumun bağlı, ilgili ya da ilişkili olduğu bakanlığa başvuruda bulunacaklardır.
 
  Ancak;
              a) Emniyet Personeli valiliklere veya Emniyet Genel Müdürlüğüne,
              b) Jandarma personeli valiliklere veya Jandarma Genel Komutanlığına,
              c) Üniversite personeli valiliklere veya Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına,
              d) Ceza infaz kurumlarında tutuklu ve hükümlü olarak bulunanlar ceza infaz kurumu müdürlüğüne başvuru yapacaklardır.
 
İlgililere ilanen duyurulur.

 

 
 
 
 
 

   
     
A: Tüpraş Gişeleri Yanı Körfez / KOCAELİ 
 
T : (0262) 528 85 48 - 49       F: (0262) 528 88 17
 
E: korfez@icisleri.gov.tr