T.C.
KÖRFEZ KAYMAKAMLIĞI
İlçe Nüfus Müdürlüğü
 
 
Sayı   :
72597327-000-E.271
10/02/2017
Konu :
T.C. Kimlik Kartı Uygulaması
 
 
KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA
 
 

    Bilindiği gibi yeni kimlik kartlarının verilmesine 02.01.2017 tarihi itibariyle başlamış olup bu güne kadar Körfez ilçemizde 4488 adet kimlik başvurusu alınmıştır. İlçemiz Nüfus Müdürlüğü, vatandaşlarımızın kimlik kartı taleplerinin alınmasına dair yoğun mesaisini sürdürmektedir.
     Doğum, kayıp, tahrifat gibi nedenlerle nüfus cüzdanlarının zorunlu olarak değiştirilmesini gerektiren haller dışında, vatandaşlarımızın elinde bulunan mevcut nüfus cüzdanları yenisi alınıncaya kadar hiç bir süre sınırlamasına bağlı olmaksızın geçerlidir. Mevcut nüfus cüzdanlarıyla sınavlara girilmesi, pasaport başvurusu yapılması gibi her türlü resmi iş ve işlem yapılabilecektir.  
     Yeni kimlik kartlarının temini için yapılacak başvuruların aksamadan ve süratli bir şekilde temin edilmesi için ilçe nüfus müdürlüğündeki mesai ve çalışma saatleri yeniden düzenlenmiştir. Bu çerçevede vatandaşlarımızın başvuruları; mesai günleri içinde her gün saat 08:30 ile 19 arasında öğle tatili de yapılmadan alınacaktır. Keza cumartesi ve pazar günleri de saat 09 ile 17 arasında kimlik başvurularının alınması amacıyla ilçe nüfus müdürlüğü Kaymakamlık binasında açık tutulacaktır.
     Konu hakkında vatandaşlarımızın haberdar edilmesi ve hizmetin aksamadan yürütülmesi için bilgi ve gereğini önemle rica ederim. 


 
 
 
Dr. Hasan Hüseyin CAN
Kaymakam
 
DAĞITIM :
KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA
KÖRFEZ BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Muhtarlıklara
Basın Kuruluşlarına
                                                          

 

 
 
 
 
 

   
     
A: Tüpraş Gişeleri Yanı Körfez / KOCAELİ 
 
T : (0262) 528 85 48 - 49       F: (0262) 528 88 17
 
E: korfez@icisleri.gov.tr