KÖRFEZ’DE 10 KASIM ANMA ETKİNLİKLERİ

        Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’ncü yıldönümü münasebetiyle, 10 Kasım 2017 Cuma günü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de törenler yapıldı. 
 
        İlk olarak Kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan törene; İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan KAPLAN, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf AYDIN, İlçe Jandarma Komutanı Yzb, Fikret Çetin KALE, Daire Müdürleri, Siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri ve öğrenciler katıldı.
 
        Saatler 09.05’i gösterdiğinde 2 dakikalık siren eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Bayraklar yarıya indirildi.
İlçe Kaymakamımız Dr. Hasan Hüseyin CAN ve protokol üyeleri, Atatürk Anıtında gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından Tüpraş 50. Yıl Anadolu Lisesi tarafından Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma törenine geçtiler.  Tüpraş 50. Yıl Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan program büyük beğeni topladı.
 
        Kaymakamımız Dr. Hasan Hüseyin CAN programda yaptığı konuşmada; Türk Milletinin Atatürk’ü anlamaya bugün daha çok ihtiyaç duyduğunu, Atatürk’ün ortaya koyduğu ilke ve esaslara riayet edilmesinin ülkemizin geleceği açısından çok önemli olduğunu belirtti. 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

   
     
A: Tüpraş Gişeleri Yanı Körfez / KOCAELİ 
 
T : (0262) 528 85 48 - 49       F: (0262) 528 88 17
 
E: korfez@icisleri.gov.tr